چگونه موهای سفید خود را رنگ کنیم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  درباره استفاده از رنگ موی 000 نکاتی را آموختید که امیدواریم به کارتان بیاید. در ادامه این مطلب قصد داریم نکاتی درباره رنگ کردن موهای سفید به شما آموزش دهیم. همان طور که می دانید، بسیاری از خانم‌ ها و آقایان از سن سی سالگی به بعد، موهای شان شروع به سفید شدن می ‎کند. در این شرایط، خیلی از افراد تمایل دارند که موهای سفید خود را با رنگ مو بپوشانند. برای پوشاندن موهای سفید سر به خصوص در قسمت ریشه، یک سری از رنگ مو‎ها وجود دارند که بهتر از رنگ‎ های دیگر موهای سفید را می ‌پوشانند. این رنگ موها با پوشش دهی قوی برای موهای سفید، با نام رنگ‎ های خنثی شناخته می ‎شوند. در راهنما و کاتالوگ رنگ مو، شما دو چیز را مشاهده می ‌کنید:
  یکی سطح رنگ مو و دیگری تناژ رنگ موها است. قسمت سطح هر رنگ، نشان دهنده‌ روشنی و تیرگی رنگ مو می ‌باشد و همچنین سطح رنگی، رنگ موها  در آمریکا به 10 سطح تقسیم می‎ شود که روشنی و تیرگی آن، نسبت شماره رنگ مو را مشخص می‎ کند. استفاده از رنگ ‌های خنثی برای پوشاندن موهای تیره بهترین گزینه است. همچنین انتخاب این رنگ‎ ها برای خانم ‎هایی که موهای سفید دارند، امری رایج و طبیعی است. عموما افراد دارای موهای سفید نه از سر علاقه‎ شخصی، بلکه از سر ناچاری موهای خود را رنگ می کنند. رنگ موهای روشن مثل بلوند، قادر به پوشاندن موهای سفید نیست. برای استفاده از رنگ خنثی و پوشاندن موهای سفید بهتر است که از اکسیدان 1 یا 6%  با حجم 20 استفاده کنید که گزینه بسیار مناسبی برای پوشاندن تارهای سفید مو می باشد. این اکسیدان می‎تواند به راحتی با رنگ ‎های خنثی ترکیب شود.
  اکسیدان‌ هایی با حجم 30 و یا 40 اصلا انتخاب خوبی برای پوشاندن موهای سفید نیستند و برای روشن کردن موها با دکلره و یا حتی بی دکلره مورد استفاده قرار می گیرند. پس بهترین انتخاب، رنگ خنثی با اکسیدان 1 وحجم 20 است. همچنین استفاده از اکسیدانی با حجم 10 انتخاب مناسبی برای پوشاندن موهای سفید نیست و بیشتر برای افرادی که نمی‌ خواهند تغییر زیادی روی موهای خود انجام دهند، مفید می باشد. به عنوان مثال، رنگ ‌های تیره مثل مشکی یا قهوه ‌ای برای این کار مفید هستند. کوتیکول موهای سفید، نسبت به موهایی که هنوز سفید نشده ‎اند از پایداری بیشتری بر
  اکسیدانخوردار است.  به همین دلیل اکسیدان با حجم 10 برای جداسازی این کوتیکول ‎ها و پوشانندگی آنها، گزینه‎ مناسبی محسوب نمی شود. این  برای موهای سفید، بسیار ضعیف عمل می ‎کند و نتیجه‎ دلخواه شما را در پی ندارد. استفاده از اکسیدان با حجم 10 فقط به لایه و یا پوست رویی سر نفوذ می‎کند؛ اما استفاده از اکسیدان با حجم 20 به داخل پوست سر نفوذ کرده و رنگ موها را تغییر خواهد داد. چرا که شما می ‌خواهید ساختار رنگ مو را از درون تغییر دهید. اکسیدان با حجم 20 ثابت و پایدار است و بهترین انتخاب برای انجام این کار است. پس در نتیجه اکسیدان با حجم 10، فقط موهای سفید را برای مدت کوتاهی محو می‎کند ولی آن ها را نمی ‎پوشاند. این اکسیدان بیشتر در لایه‎های بیرونی عمل کرده و نتیجه مناسبی برای رنگ‎ های تیره دارد. برای ثابت ماندن رنگ مو و پوشاندن موهای سفید، حتما باید رنگ مو به داخل پوست سر نفوذ کند تا به نتیجه دلخواه خود برسید.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :