رنگ موی 000 چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  بسیاری از افراد گمان می کنند رنگ موی سه صفر جزئی از رنگ موهای مستقل بوده و باید در کنار سایر رنگ موها در کاتالوگ آورده شود. در صورتی که این طرز فکر کاملا نادرست است. رنگ موی سه صفر در ردیف واریاسیون ها قرار گرفته و باعث بی رنگ کردن پیگمنت های رنگ مو می شود. به این دلیل به رنگ موی 000 روشن کننده گفته می شود که تارهای مو را برای پذیرش رنگ های روشن آماده می کند. در واقع این نوع رنگ موجب روشن کردن مو و نزدیک کردن آن به رنگ مورد نظر می شود. رنگ موی 000 قادر است موهای شما را به پایه 5 برساند.


  کاربرد رنگ موی 000 چیست؟

  برخی از افراد همواره با این سوال مواجه هستند که آیا می توان رنگ موی 000 را به جای دکلره استفاده کرد؟ یا اینکه آیا رنگ موی 000 مو را مانند دکلره با پایه 10 می رساند؟ رنگ موی سه صفر همانند یک دکلره خفیف عمل کرده و مو را تا پایه 5 روشن می کند. اما قادر نیست مانند دکلره موها را به پایه بیشتر از 5 یا نهایتا 6 برساند. از آن جایی که رنگ موی سه صفر در دسته واریاسیون ها قرار دارد، قدرت نفوذپذیری کمتری به نسبت رنگ مو داشته و با چند بار شستشو به راحتی از روی سر پاک می شود.
  در صورتی که تمایل دارید تنها چند درجه موهای خود را روشن تر کنید، باید مقدار 5 سانت از رنگ موی 000 را با رنگ مورد نظر خود ترکیب کنید. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ موی سه صفر به تنهایی، بلافاصله از روی سرتان پاک می شود و شما برای افزایش ماندگاری رنگ موی خود باید حتما آن را با رنگ ترکیب کنید.
  نژاد آسیایی ها به گونه ای است که باعث می شود رنگ پوست، چشم و موی آن ها تیره به نظر برسد. به همین دلیل است که روشن کردن موها در بین خانم های آسیایی از رواج بیشتری برخوردار است. اما مشکل روشن کردن مو این است که شما باید ابتدا رنگدانه های طبیعی مو را از کوتیکول ها خارج و به اصطلاح آن ها را بی رنگ کنید که این کار احتمال بروز آسیب به موها را افزایش می دهد.

  کاربرد رنگ مو سه صفر


  یکی از راهکارهای بی رنگ کردن کوتیکول مو، دکلره کردن است که عوارض زیادی از جمله خشکی مو، ایجاد حساسیت و شکننده کردن موها را به دنبال دارد. این ماده شیمیایی در صورتی که به درستی استفاده شود می تواند موها را تا حدود زیادی روشن کند. اما اگر می خواهید رنگ موهای خود را 5 درجه روشن تر از رنگ فعلی کنید، راهکار دیگری یعنی رنگ موی 000 وجود دارد.
  رنگ موی سه صفر تنها با کمرنگ کردن پیگمنت های مو، موها را روشن می کند. این رنگ مو حاوی آمونیاک است که کوتیکول مو را باز کرده و رنگ پذیری آن را ساده تر می کند. کافی است که نسبت رنگ موی روشن کننده و اکسیدان را دو به یک در نظر بگیرید. البته بسیاری از آرایشگران حرفه ای توصیه می کنند که برای گرفتن نتیجه بهتر، می توان پس از رنگ کردن و شستن موها، از تونر استفاده کرده تا به رنگ موی مورد نظر دست بیابید.


  آموزش استفاده از رنگ موی 000

  تا اینجای مطلب درباره رنگ موی سه صفر، کاربرد و تفاوت آن با دکلره توضیح دادیم. در ادامه مطلب نیز قصد داریم شما را با آموزش استفاده از این محصول آشنا کنیم.

  مواد لازم برای روشن کردن مو بدون استفاده از دکلره

  - رنگ موی سه صفر
  - اکسیدان شماره یک
  - کاسه و قلموی رنگ
  - دستکش و پیشبند یکبار مصرف
  - گیره مو
  - نرم کننده موی سر

  قبل از هر چیز، ابتدا دستکش و پیشبند پلاستیکی را استفاده می کنیم. رنگ موی سه صفر را با توجه به حجم موها در کاسه مخصوص رنگ ریخته و به مقدار لازم به آن اکسیدان اضافه می کنیم. سپس موها را تقسیم کرده و از گیره برای فیکس کردن آن استفاده می کنیم. تقسیم بندی موها در رنگ کردن به این صورت است که موهای جلوی سر را به دو قسمت و سپس موهای پشت سر را جدا می کنیم.
  پس از این که تقسیم بندی را انجام دادیم، از موهای پشت سر و از قسمت ساقه شروع به مواد گذاری می کنیم. پس از این که کل مو را به رنگ موی 000 آغشته کردیم، به مدت 40 الی 50 دقیقه با توجه به جنس موها صبر می کنیم تا موها رنگ بگیرند. موها را با آب ولرم و نرم کننده شستشو دهید. سعی کنید تا سه روز پس از رنگ کردن موها از مصرف شامپو خودداری کنید. برای جلوگیری از خشکی مو پس از رنگ کردن، استفاده از نرم کننده بهترین گزینه است.


  روش ترکیب رنگ موی سه صفر

  رنگ مو سه صفر + اکسیدان 12 درصد ( 1 قسمت رنگ مو و 1 و نیم قسمت اکسیدان)
  این ترکیب را به مدت 45 دقیقه روی مو بگذارید و سپس با آب و شامپو بشویید. با این روش مو ها 4 درجه روشن تر میشود.
  اگر مو آسیب دیده نبود میتوانید یک بار دیگر همین کار را تکرار کنید و مو را یک پایه دیگر روشن کنید تا مجموعا مو 5 پایه روشن شود.
  در صورتی که رنگ مو سه صفر را با رنگ موی مد نظر خود ترکیب کنید مو تنها 1 درجه روشن تر میشود.
  برای ترکیب رنگ مو سه صفر با رنگ موی انتخابی به این روش عمل کنید:
  به نسبت 2 به 1 رنگ مو انتخابی و رنگ مو سه صفر را ترکیب کنید به نحوی که دو قسمت ظرف رنگ مو و یک قسمت رنگ مو سه صفر باشد. سپس رنگ مو را با اکسیدان 9 درصد ترکیب کنید و روی مو قرار دهید.


  نکات روشن کردن مو با رنگ موی 000


  • رنگ موی سه صفر روی موی دکلره شده کارایی ندارد.
  • رنگ موی سه صفر برای موهای تیره و حداقل تا پایه 6 تولید شده است و روی آن جواب می دهد.
  • اگر رنگ موی طبیعی کسی پایه 7 یا 8 است (اروپایی) یا به واسطه رنگ کردن به این پایه رسیده با رنگ موی سه صفر میتواند تنها 1 پایه رنگ موی خود را روشن تر کند.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :