بعد از کاشت مو چه بخوریم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  باید در قدم اول از خوردن غذاهای چرب بپرهیزند خصوصا در چند روز اول از مصرف غذاهای سرخ کردنی و  چرب کاملا بپرهیزند و غذاهایی مانند سوپ و سالاد سبزیجات را جایگزین غذاهای چرب کنند زیرا در چند روز اول  فولیکول موها کاملا حساس بوده و نیاز به مراقبت زیاد دارند ، مورد بعدی مصرف حتمی پروتئین می باشد زیرا مو از نوعی پروتئین به نام کراتین تشکیل شده است که برای تقویت و مقاومت خود نیاز زیادی به پروتئین از قبیل : شیر ، سویا ، تخم مرغ ، گوشت ، مرغ ، غلات ، کره بادوم زمینی و ... دارد و حتما باید در زنجیره غذایی افراد قرار گیرد 

  رابطه تغذیه مناسب با رشد موها بعد از کاشت مو

  موها برای رشد و تقویت خود به امگا3  احتیاج دارند که غذاهای دریایی برای دریافت این  مواد  پیشنهاد می شود ، اما مهم ترین گزینه در تغذیه بعد از کاشت مو مصرف آهن می باشد همان طور که میدانید آهن یک مواد اصلی برای جلوگیری از آسیب و ریزش موها می باشد  و بعد از کاشت مو به دلیل حساس بودن موها مصرف آهن حتما باید رعایت شود برای تامین آهن بدن ، مصرف اسفناج ، شیر ، پرتقال ، عدس ، فلفل دلمه ، جگر و .... توصیه می شود و عزیزان می توانند با خوردن مکمل آهن به جذب بهتر این مواد بپردازند .
  از دیگر پاسخ های این سوال که بعد از کاشت مو چه بخویم ؟ این مورد است که مصرف ویتامین b ,c نیز حتما باید رعایت شود که هم از طریق قرص این ویتامین ها و هم از طریق مصرف سبجیزات و غلات میتوان  به  جذب آن ها رسید و سلامت موها را تقویت نمود . عزیزان باید مصرف قند و نمک را بعد از کاشت مو بسیار کم کنند  تا به  فولیکول موها هیچ آسیبی وارد نشود . علاوه بر این ها برای موفق بودن کاشت مو  ، افراد باید شامپوی مخصوص تجویز شده خود را استفاده کنند و در شست و سر با ملایمت رفتار کنند و طبق دستور متخصص رفتار نمایند ، عزیزان  از مصرف سیگار و دخانیات حتما باید  بپرهیزند  و با رعایت این نکات  کاشت مویی صد در صد موفق و پر تراکم را تجربه نمایند .


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :