پوست مختلط و نیازهای آن

توضیحات:

 • به نام خدا

  در پوست مختلط ناحیه T-zone شامل قسمت مرکزی صورت، پیشانی، بینی و چانه چرب تر از سایر نقاط است و تعدد غدد چربی در این نواحی بیشتر است، همچنین تجمع سلول های مرده روی بینی و چانه سبب زمخت و کدر شدن پوست می شود در حالی که گونه ها و ناحیه دور چشم معمولا خشک هستند.

  نحوه مراقبت از پوست مختلط

  1- پاک کننده ملایم صورت

  در طول روز سطح پوست با آلودگی  و چربی اضافه پوشانده می شود و باید روزی دو بار صبح و شب با پاک کننده صورت شسته شود. مهمترین نکته ای که باید در شست و شو مورد توجه قرار گیرد این است که پس از شستن صورت T-zone مات شود و گونه ها بیش از خشک نشوند.

  2- لایه برداری

  هفته ای یک یا دو بار لایه برداری پوست کمک می کند تا سلول های مرده پاک شوند. تجمع سلول های مرده باعث می شود پوست کدر به نظر برسد. اگر پوست شما مختلط است می توانید از یک اسکراب مناسب تمام پوست ها استفاده کنید چون ویژگی های پوست چرب و خشک را همزمان دارید.

  3- مرطوب کننده

  تمام پوست ها از جمله پوست مختلط به رطوبت نیاز دارند و چرب بودن ناحیه T-zone به معنی عدم نیاز پوست به رطوبت نیست. بهتر است از یک مرطوب کننده بدون روغن استفاده کنید تا پوست بیش از حد چرب نشود.

  4- پوست را لمس نکنید

  یکی از نکات مهم راجع به پوست مختلط لمس نکردن پوست است. دست ها بسیار آلوده هستند و این آلودگی به سادگی با تماس به صورت منتقل می شود و سبب بستن منافذ می شود.

  5- پاک کردن چربی اضافه

  زمانی که پوست چرب می شود به سادگی می توان با استفاده از ورق های جذب کننده، این چربی اضافی را از سطح پوست پاک کرد، این ورق ها هیچ آسیبی به آرایش نمی رسانند و به راحتی در کیف دستی شما جا می شوند.

  6- ضد آفتاب

  استفاده از ضد آفتاب برای تمام پوست ها ضروری است. اگر زمان کافی برای استفاده همزمان از مرطوب کننده و ضد آفتاب را ندارید می توانید از یک مرطوب کننده با SPF 15 استفاده کنید. عدم استفاده از ضد آفتاب سبب بروز نشانه های پیری پوست از جمله لک، خطوط و چین و چروک ها می شود.

  7- ماسک

  استفاده از ماسک روش مناسبی برای مراقبت از پوست مختلط است به خصوص ماسک های چند منظوره که روی قسمت های مختلف صورت عملکرد متفاوتی دارند.

  8- دور چشم

   

  برای کاهش تیرگی دور چشم از یک کرم چشم مناسب استفاده کنید چون تیرگی چشم به خوبی نشان می دهد که خواب کافی نداشته اید


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :