گلت باعث ریزش مو می شود یا خیر؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  برای صاف کردن موها مواد زیادی وجود دارد که معمولا خانم ها به صورت دوره ای از آن ها استفاده میکنند. از میان مواد مختلفی که وجود دارد گلت یکی از متداول ترین موارد است این در حالی است که استفاده از این ماده به هیچ وجه توصیه نمیشود و در اکثر موارد باعث وارد شدن آسیب های مختلف به موها میشود. بر خلاف تصوری که بسیاری از افراد دارند گلت به هیچ وجه باعث تقویت مو نخواهد شد.

  گلت باعث ریزش مو می شود یا خیر؟
  در مورد اینکه گلت باعث ریزش مو یا خیر باید این را بدانید که به طور کلی استفاده از مواد شیمیایی برای موها به هیچ وجه مفید نخواهد بود و باعث آسیب به ساقه و فولیکول ها میشود به همین دلیل میتوان گفت استفاده از گلت احتمال انواع ریزش مو را افزایش خواهد داد. بهتر است بدانید گلت کردن مو باعث شکستن پل های گوگردی ساقه ی مو میشود و همین باعث میشود ساقه ی مو به شدت آسیب ببیند.

  عوارض گلت برای موها
  اینکه گلت باعث ریزش مو یا خیر را نمیتوان با دقت بیان کرد اما همانطور که گفتیم گلت آسیب های زیادی به موها وارد میکند که یکی از رایج ترین آن موخوره و خشکی شدید مو است. افرادی که از گلت استفاده میکنند در بلند مدت به موهایی کدر و نازک دست خواهند یافت که به راحتی حالت نخواهد گرفت.

  افرادی که به صورت مکرر از صاف کننده های شیمیایی استفاده میکنند ممکن است به صورت دائمی شاهد نازکی مو و مشکلات این چنینی باشند به همین دلیل استفاده از گلت، کراتینه کردن مو و … به هیچ وجه پیشنهاد نمیشود.

  درمان آسیب های ناشی از گلت
  در صورتی که گلت باعث ریزش مو شود هم میتوان در بسیاری از مواقع آن را درمان کرد. برای رفع مشکلاتی که بعد از گلت به وجود می آید میتوان از روغن های گیاهی و ماسک های طبیعی استفاده کرد. استفاده از ماسک های گیاهی باعث میشود تا سلامت موها افزایش پیدا کند و آسیب های مختلفی ک به موها وارد شده کاهش یابد.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :