چرا رنگ مو پس از مش دو رنگ می شود؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  دلایل موهای دو رنگ شده
  مشکلاتی مانند ریشه های بدون رنگ، ریشه گیری موهای مش شده با روش اشتباه و عدم رنگ کردن صحیح موها سبب مشکل موهای دو رنگ شده می گردد. دکلره هایی که در بین موهایتان رنگ نگرفته است. سبب وجود موهای دو رنگ شده و یا موهای چند رنگ شده می شود.

  دلیل تیره شدن رنگ مو
  خیلی وقتها افراد به دلیل تجربه کم, ناخواسته این مشکل را برای شما به وجود می آید. در موهای شما را دچاره تیره و روشنی هایی هرچند کم یا زیاد می شود. این مقاله قرار است مشکلات شما را در این زمینه تا حد زیادی حل نماید. اما مهم ترین دلایل تیره شدن رنگ مو, استفاده طولانی مدت از رنکهای پایه ۱ تا ۳- استفاده از رنگ تیره با اکسیدان شماره ۱ یا نیم است. از دیگر عوامل بهره بردن از واریاسیون ها به مقدار زیاد در ترکیب رنگ یا در نهایت ذات و طبیعت ساختار مو نام برد. پس قبل از این که بگویید. ” اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم”. بهتر است دلایل آن را بشناسید.

  موهای دو رنگ شده

  دلایل موهای دو رنگ شده به طور دقیق :
  ۱. ریشه های بدون رنگ و یا ریشه گیری موهای مش شده ( رنگ ریشه)
  مشکلی که بسیار متدوال و رایج می باشد. ریشه های بدون رنگ است. این مشکل ناشی از رشد طبیعی موها می باشد.  وقتی که ریشه  و ساقه دو رنگ کاملا متفاوت باشند. مشکل موهای دو رنگ شده شدید می شود. از آنجا که اکثر خانمها در ایران، مویشان تیره و معمولا مشکی است. بنابراین این مشکل بیشتر به چشم می آید. اگر ساقه مویتان بلوند یعنی از پایه 7 تا 9 باشد. بایستی ریشه مو ( و فقط ریشه مو) توسط دکلره روشن گردد. سپس رنگ متناسب با فرمول ساقه مو با اکسیدان 6 درصد بر روی مو قرار گیرد. در نهایت ساقه و ریشه تک رنگ می شود. اگر پایه رنگ متوسط یعنی 6 تا 7 باشد. می توان رنگ ریشه را بدون دکلره هم، همرنگ ساقه کرد. یعنی رنگ متناسب با ساقه رنگ را با اکسیدان 9 درصد بر روی ریشه قرار داد. پس از گذشت مدت زمان لازم از 20 دقیقه تا 1 ساعت (بستگی به جنس مو) بتوان موها را یکنواخت کرد.

  ریشه گیری موهای مش شده

  علت باز نشدن رنگ مو

  ۲. عدم یکسان سازی موی مش شده
  اگر هم موهایتان  مش شده است. مثلا قبلا به صورت های مختلف (مش سوزنی، مش فویلی)  مو را روشن کرده اید. در ضمن ریشه موهایتان نیز درآمده است. در نهایت هم قصد دارید کل موهایتان را کاملا یکدست کنید و از موهای دو رنگ شده بگریزید. دو راه دارید.

  الف) دکلره کردن ریشه مو
  موهایتان را با خرید پودر دکلره خوب , دکلره کنید. مواد را روی قسمت های تیره تر بیشتر بگذارید. یعنی زمان مکث بیشتری را در آن قسمت ها دهید. این عمل سبب یکدستی رنگ مو می شود. سپس بدون مشکل می توانید موهایتان را به راحتی رنگ کنید.

  ب) روشن کردن بدون دکلره
  اگر به هر دلیل دوست ندارید. موهایتان را دکلره کنید. بایستی یک رنگ پایه 7 یا 8 را با اکسیدان 6 درصد ترکیب کنید. در نتیجه هم ریشه موهایتان روشن می شود. هم رنگ به مش ها و دکلره مویتان نفوذ می کند. در ضمن, مقدار خیلی کمی واریاسیون دودی و بنفش برای حذف زردی مو باید در ترکیب رنگ به کار برده شود. واریاسیون آبی هم نیز برای حذف مشکل نارنجی شدن ریشه رنگ مو بسیار کارآمد است. می توانید از رنگ زیتونی هم در ترکیب رنگتان بهره بگیرید. برای اینکه ریشه مویتان در اثر روشن شدن یکباره به قرمزی نزند. در موهای دو رنگ شده و يكدست كردن موهاي چند رنگ همیشه این نکته را در نظر داشته باشید.  هرگز صد در صد موهایتان را بدون دکلره نمی توانید یکنواخت نمایید. مگر اینکه مرز دو رنگی نزدیک باشد . یا از یک خانواده رنگی باشند.

  ۳. موهای دو رنگ شده در اثر رنگ نکردن صحیح
  قبل از خرید رنگ مو توجه کنید. گاهی اوقات شما قبلا یک بار موهایتان را رنگ کرده اید. در ضمن می خواهید روی موهای رنگ شده تان یک رنگ دیگر قرار دهید. ولی بخشی از موهایتان رنگ گرفته و بخشی دیگر رنگ نمی گیرد. چون ترکیب رنگهای انتخابیتان به هم نمی خورد. مثلا اگر رنگ فعلیتان به رنگ شرابی است. در ضمن می خواهید فقط توسط رنگ کردن موهایتان را بلوند کنید. حتی اگر اکسیدان 12 درصد نیز استفاده کنید. باز هم دو رنگی در مویتان به وجود می آید. البته باز هم توناژ نارنجی نیز در مویتان به وجود می آید. جالب است بدانید. در اثر رنگ کردن نامناسب  و غیر اصولی هم، موهای دو رنگ شده به وجود می آید. بنابراین هر قسمت از مویتان یک رنگ می شود یعنی به میزان تیرگی یا روشنی هر قسمت از موها باید مواد رنگ و اکسیدان به میزان مناسب و زمان مکث کافی روی مو قرار گیرد.

  مطالعه کاتالوگ خوانی عامل موهای دو رنگ شده
  1) برای اجتناب از موهای دو رنگ شده به رنگ موی فعلیتان توجه کنید. ببینید آیا رنگها با هم سازگاری دارند یا خیر؟. برای آشنایی با انوع کد رنگها نحوه ی کاتالوگ خوانی را مطالعه نمایید.
  اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم

  اهمیت رنگهای مکمل در حذف دو رنگی مو
  2) از رنگ های متضاد برای حذف رنگ ناخواسته در مویتان استفاده نمایید. برای مثال اگر در مویتان قرمزی وجود دارد. رنگهای زیتونی و یک بند انگشت واریاسیون سبز می تواند انتخاب خوبی باشد. برای حذف زردی مو، می توان از رنگهای دودی – واریاسیون دودی و بنفش در ترکیب رنگ استفاده نمود و یا به شامپوهای ضد زردی روی آورد.

  ترتیب رنگ مو عامل حذف دو رنگی مو
  ۳. برای رنگ کردن همیشه این نکته را در نظر بگیرید. ریشه موها به علت نازکی و جوانتر بودن خیلی زودتر روشن می گردد. در نتیجه عامل دو رنگی مو به وجود می آید. در نتیجه بهتر است ابتدا ساقه مو را رنگ نمایید. سپس به رنگ ریشه بپردازید. در ضمن این مساله زمانی که از اکسیدانهای نه درصد یا ۱۲ درصد استفاده می گردد. بسیار شدیدتر به چشم می آید. مساله دیگر نارنجی شدن رنگ ریشه است. این مساله معمولا در خانمهای ایرانی شدیدا رخ می دهد. لذا استفاده از رنگهای دودی و خاکستری به همراه واریاسیون آبی و بنفش شدیدا برای روشن کردن ریشه توصیه می شود. 

  انتخاب واریاسیون عامل حذف موهای دو رنگ شده
  ۴. واریاسیون ها تیوپ هایی کوچک با توانایی های بزرگ هستند!. از آنها حتما در ترکیب رنگتان کمک بگیرید. واریاسیون ها یکی از بهترین پاسخها برای رنگ موی دو رنگ هستند. در تکنیک های مختلف رنگ نیز کاربرد دارند. مثلا اگر پس از رنگ کردن مو ریشه ی مویتان به قرمزی می زند. با استفاده از ترکیب رنگ مناسب و واریاسیون سبز به اندازه یک بند انگشت می توانستید قبل از انجام کار از آن جلوگیری نمایید. 


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :