مش در هوای آزاد

توضیحات:

 • به نام خدا

  رنگ مو بالیاژ یکی دیگر از ترندهای مش کردن مو است که بسیاری از خانم ها به خصوص هنرمندان و بازیگران را به خود جذب کرده است. در این تکنیک، قسمت های بالای مو که به ریشه نزدیک است، تیره مانده و هر چه به سمت پایین مو نزدیک می شویم، رنگ آن روشن تر می شود. در این روش، آرایشگر موهای شما را آزادانه رنگ می کند.

  بالیاژ یک کلمه فرانسوی است که جاروب کردن نام دارد. در این روش، موها به صورت آزادنه رنگ آمیزی می شوند. بالیاژ برای انواع موهای بلند و کوتاه مناسب است. این روش رنگ مو از ریشه آغاز شده و به مرور تنالیته رنگ به بیشترین درجه روشنی در انتها می رسد.

  از آن جایی که در این روش لایه رویی مو بسیار حائز اهمیت است که رنگ روشنی داشته باشد، لایه های زیرین مو می تواند به همان رنگ طبیعی مو باقی بماند. بالیاژ برای افرادی که از موهای سفید خود رنج می برند نیز بسیار مناسب خواهد بود. از آن جایی که می توان با استفاده از این تکنیک، هایلایت های زیبا و طبیعی بسیاری را با رنگ های روشنی همچون شرابی و صورتی ایجاد کرد، بسیار مورد توجه دختران جوان قرار می گیرد. برای این کار کافیست چند دسته از موهای خود را انتخاب کرده و هایلایت مورد نظر را روی آن اجرا کنید. مابقی موها را به حالت طبیعی خود رها نمایید.

  به دلیل آن که بالیاژ یک تکنیک کاملا دستی است و آرایشگر باید تغییرات لازم را روی آن پیاده سازی کند تا ترکیب زیبایی از رنگ ها به دست بیاید، انواع چندانی ندارد. تنها یک روش برای انجام این کار وجود دارد و آن پیچاندن دسته های رنگ شده مو داخل فویل و قرار دادن در معرض حرارت بالا است.

  زمانی که موهای خود را بالیاژ می کنید، شفافیت و براقیت موهایتان دو چندان شده و حتی مشکلات مربوط به آن از چشم ها پنهان می مانند. یکی از مزایای بالیاژ این است که می تواند به عنوان یک محافظ از موهای شما در برابر آسیب های مختلف محافظت کند. از این رو، زمانی که احساس می کنید تناسب رنگ موی شما دچار تغییر شده است، می توانید برای تجدید رنگ موی خود اقدام نمایید.

  روش انجام بالیاژ مو
  ابتدا قسمت های گوش تا گوش و پشت سر را به چهار ربع دایره تقسیم می کنیم. قلمو را در رنگ مورد نظر فرو برده و با حرکت از بالا به پایین، کنتراست و اختلاف رنگ ایجاد نمایید. با نوک قلم مو، رنگ را به سمت پایین کشیده و پخش کنید. می توانید با کمک انگشت های خود نیز رنگ را پخش کرده و به سمت پایین بکشید تا رگه هایی از آن به پایین رسوب کند. همین کار را با موهای دایره قسمت راست نیز انجام دهید. حال می توانید با استفاده از رنگ دوم، طیف رنگی را ایجاد کنید. برای ایجاد عمق در رنگ مو، با استفاده از انگشت ها رنگ ریشه را به شکل لکه ای به سمت پایین پخش کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :