ترکیب رنگ مو برای کارآموزان آرایشگری

توضیحات:

 • به نام خدا

  بسیاری از کسانی که به دنبال حرفه آرایشگری هستند لازم است قبل از طی دوره آموزش آرایشگری خود نکاتی را درباره رنگ مو و ترکیب رنگ مو بدانند. آموزشگاه های آرایشگری به شما آموزش ترکیب رنگ ها را خواهند داد اما شناخت این نکات قبل از آموزش به شما کمک زیادی می‌تواند کند. بهتر است قبل از گذرانذن این دوره کاملا با رنگ ها و موادی که می خواهید با آنها کار کنید آشنا شوید.


  :تکنیک‌های ترکیب رنگ مو
  رنگ کردن مو یکی از جلوه های زیبای آرایشگری است که باعث ایجاد تفاوت های شگرفی در چهره افراد می‌شود.  افراد برای رهایی از یکنواختی چهره و استایل خود می‌توانند یک رنگ موی مناسب انتخاب نمایند. یک چهره‌ی بی روح تنها با یک رنگ شاد و زنده در موها می‌تواند کاملا دگرگون شود.
   
  رنگ کردن مو اصول اولیه ای دارد که قبل از اقدام به رنگ کردن مو باید به آنها توجه کرد.
   
  یکی از مهمترین نکات رنگ مو رعایت قوانین ترکیب رنگ مو است.
   
  بهتر است قبل از ترکیب رنگ مو درجه بندی رنگ ها و برندهای متفاوت رنگ مو را کاملا بشناسید تا اشراف کاملی به رنگ مویی که انتخاب کرده اید داشته باشید.
  در ترکیب رنگ مو نکات ظریف و کوچکی وجود دارد که رعایت نکردن هر یک از آنها می‌تواند نتیجه کار را متفاوت از انتظار شما نماید. با رعایت این نکات نتیجه کار برایتان بسیار مطلوب خواهد شد.
   
  :نکات مهم ترکیب رنگ مو
  1- نکته اول که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است این است که شما مجاز به ترکیب بیش از 3 رنگ نمی باشید زیرا با ترکیب بیش از سه رنگ ثبات رنگ را از بین می‌بریدو باعث ایجاد بی‌نظمی در ترکیب رنگتان می‌شوید.

  2- هر کارخانه تولید رنگ فرمول های مخصوص به خود دارند در نتیجه از مخلوط کردن رنگ‌های کارخانه‌های مختلف با یکدیگر جلوگیری نمایید.

  3- در هنگام ترکیب رنگ های مختلف تمیزی ظرفی که در آن رنگ ها را ترکیب می کنید بسار مهم است.

  4- هرگز رنگ های متضاد را با یکدیگر ترکیب نکنید، توجه داشته باشید که رنگ هایی ترکیبی باید مکمل یکدیگر باشند تا نتیجه مطلوبی به دست آورید. برای مثال ترکیب رنگ بلوند خاکستری بسیار روشن با رنگ بلوند روشن نتیجه خوبی دارد. ترکیب رنگ قهوه ای و قرمز نیز رنگ خوشرنگی از قهوه ای مایل به قرمز به وجود می‌آید.

  5-مقدار ترکیب رنگ ها را با یکدیگر بشناسید تا نتیجه آنچه که می خواهید از آب در بیاید. برای مثال ترکیب رنگ قهوه ای روشن 5.0 با رنگ قهوه ای نسکافه ای 3.0 نیز نتیجه خوبی دارد به شرطی که به مقدار 30 درصد از رنگ شکلاتی روشن استفاده کنید. در صورت استفاده از نسبت های مساوی رنگ قهوه ای 4.0 به دست می آید.

  6-در هنگام ترکیب دو رنگ متفاوت از رنگ بلوند، رنگ تیره روشن تر شده و عمق بیشتری به رنگ موها بخشیده می‌شود که زیبایی بصری بیشتری را در نگاه بیننده ایجاد می‌کند.

  نکته: رنگ مشکی و رنگ بلوند هر دو به عنوان رنگ های غالب در ترکیب رنگ مو شناخته می شوند و هرگز نباید آن دو را با یکدیگر ترکیب کرد.
   
  :مشورت با آرایشگر
  مشورت کردن می تواند به شما دید بهتری نسبت به مدل رنگ موی انتخابیتان بدهد. دیگران به خصوص آرایشگرتان به دلیل تجربه زیادی که دارند می توانند ترکیب رنگ هایی را به شما پیشنهاد کنند که شما از آنها ناآگاه هستید. اگر تجربه ای در رابطه با رنگ کردن مو دارید قبل از ترکیب رنگ موی جدید با یک آرایشگر حرفه‌ای مشورت کنید و اگر تجربه ای درباره رنگ کردن مو ندارید بهتر است آن را به آرایشگرتان بسپارید تا نتیجه دقیقا آنچه که می‌خواهید شود. 


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :