نکات مهم هنگام رنگ کردن مو

توضیحات:

 • به نام خدا

  اجتناب از اشتباهات در هنگام رنگ کردن مو :
  روشن کردن موها
  1. اگر به دنبال رنگ روشن در موهای خود هستید حتما به آرایشگاه مراجعه نمایید:
  اگر دوست دارید موها را نسبت به آن چه که هست روشن تر کنید پس هرگز نباید دکلره کردن را در خانه انجام دهید و بهتر است در آرایشگاه توسط یک فرد حرفه ای آن را انجام دهید.
  استفاده از تونر
  2. از تونر برای اصلاح هایلایت برنجی استفاده کنید:
  اگر سعی کرده اید درمنزل موهای خود را هایلایت کنید ممکن است به رنگ نارنجی برنجی رسیده باشید. در این شرایط بهتر است از تونر استفاده کنید و آن را بعد از رنگ کردن موها به سایه خاکستری اضافه نمایید.


  پرهیز از شستن قبل از رنگ مو
  3. یکی از نکات مهم هنگام رنگ کردن مو این است که قبل از رنگ کردن موها از شستن آنها بپرهیزید:

  همان روزی که می خواهید موهای خود را رنگ کنید آن ها را شامپو نزنید. اجازه دهید روغن و چربی طبیعی موها روی آن بماند. اینکار باعث محافظت از موها می شود و رنگ بهتری برایتان ایجاد می کند.

  • اگر نیاز دارید موهای خود را بین شامپو کردن و رنگ نمودن تمیز کنید تنها کمی نرم کننده بزنید و موها را با آب شستشو دهید و سعی کنید روغن آن را زیاد نگیرید. موهای شما باید از هرگونه محصولی عاری باشد در غیر اینصورت رنگ خوب و یکنواختی نخواهید داشت.
  تست رنگ مو روی چند شاخه از موها
  4. در ابتدا روی یک یا چند تار مو، رنگ را تست کنید:

  یکی از فوت و فن های رنگ مو ، تست تار مو می باشد یعنی ببینید موهای شما بعد از رنگ کردن چه ظاهری خواهد داشت. تست تار مو به شما کمک می کند ببینید چه مدتی باید رنگ را روی مو قرار دهید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید. اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود و اگر لازم بود سایه را تنظیم کنید.

  • رشته ای از موی خود را انتخاب کنید که در معرض دید و جلوی سر قرار ندارد. اگر موهایی را انتخاب کنید که در معرض دید باشد ممکن است اثر رنگ به وضوح دیده شود. در این شرایط مجبور خواهید بود آن رشته از مو را بزنید.رنگ زدن وسط موها
  5. در ابتدا رنگ را در وسط موهای خود بزنید:
  سعی کنید رنگ را در وسط موهای خود بزنید. اینکار باعث می شود موهای بهتر و یکنواخت تری داشته باشید. فرایند رنگ کردن موها معمولا در ریشه ها سریع تر رخ می دهد زیرا در این ناحیه گرمای پوست سر وجود دارد. اگر در انتهای موها آسیب وجود داشته باشد یا موها خشک باشد این فرآیند قوی تر خواهد بود. چنین شرایطی موجب می شود ریشه یا انتهای مو ظاهر روشن تری داشته باشد یا رنگ آن از باقی قسمت های مو متفاوت تر باشد.

  • زدن رنگ به یک بخش از هر رشته مو قبل از رفتن به سراغ سایر بخش ها باعث می شود رنگ مدت زمان بیشتری روی مو باشد. اینکار هر گونه تفاوت رنگی که در این فرآیند ممکن است ایجاد شود را جبران می کند.
  اجتناب از رنگ پوست سر
  6. از رنگ کردن پوست سر اجتناب کنید:
  یکی از اصول صحیح رنگ کردن مو اجتناب از زدن رنگ در ریشه و نزدیکی پوست سر می باشد. سعی کنید آن را به پوست سر نمالید. در این شرایط پوست نیز با رنگ آغشته می شود و ممکن است در معرض مواد شیمیایی خطرناک قرار گیرد.

  • سعی کنید هر بخش از مو که رنگ را روی آن می زنید بلند نمایید تا بتوانید آن را از سر دور کنید.

  • با زدن مقادیر اندکی از روغن مخصوص کودک یا روغن زیتون و وازلین به لبه صورت و گردن سعی کنید از خط موهای خود محافظت کنید.
  رعایت مدت زمان روی بسته بندی
  7. مدت زمانی که روی بسته بندی ذکر شده است را رعایت نمایید:

  دستورالعمل بیان شده در بسته بندی رنگ را رعایت نمایید. باید ببینید داخل بسته بندی چه زمانی را برای رنگ کردن موها مشخص کرده است. اگر رنگ به اندازه کافی روی موها نماند تغییر محسوسی را احساس نخواهید کرد. اگر رنگ زیاد روی موها بماند ممکن است آسیب جبران ناپذیری به موها وارد شود.

  • اگر تست تار مو را انجام داده اید و می دانید موها با مدت زمان بیشتر یا کمتر ظاهر خوبی خواهند داشت می توانید از همین مدت زمان پیروی کنید. فقط مطمئن شوید که موها را به هنگام ایجاد حس سوزش یا خارش شستشو می دهید.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :