نکاتی خاص پیرامون کراتینه مو | آموزش گام به گام کراتینه مو

توضیحات:

 • به نام خدا

  باید توجه داشته باشید استفاده از مواد شامل رنگها و بیرنگ کننده‌ها و ابزارهای کاربردی مانند اتو و سشوار کشیدن ، مو حالت طبیعی و شادابی خودرا از دست داده و اصطلاحا دمج میشود .

  در این صورت مو رطوبت و پروتین خودرا از دست داده و برای باز گرداندن شادابی و حیات مو متخصصین از ماده ایی به نام کراتین استفاده می‌کنند. این ماده حیاتی و گیاهی پروتئین ، ویتامین و شادابی لازم را برای احیاء به مو باز میگرداند. میزان آسیب در مو متفاوت است : آسیب در موهایی که در اثراستفاده از مواد و بیرنگ کننده‌ها وابزارها به۷۰% رسیده و موهایی که در شرایط محیطی و آب هوایی آسیب میبینند معمولا تا ۳۰% پیشبینی می‌شود .

  لازم به ذکر است که پایه اولیه مو وساختمان آن از کراتین تشکیل شده واین مواد تاثیر به سزایی به روی ساختمان مو میگذارد و با توجه به همه این موارد ماندگاری کراتین و شادابی مو بستگی به مراقبت بعد از آن دارد که بعد از انجام کراتین به مدت ۳ ماه نباید هیچ موادآمونیاک داری به مو زده شود مانند رنگ کردن و بی رنگ کننده‌ها .از رفتن به استخر حداقل به مدت دوهفته تا یک ماه باید خودداری کرد بدلیل وجود کلر داخل استخر و نمک(سدیم) موجود در آب دریا باعث ضرر به موی کراتین کرده میشود.وهمچنین بعد از کراتین به مدت ۳ هفته موها باید با شامپویی که نمک ندارد مانند شامپوی بچه ویا شامپوی مخصوص کراتین با ph پایین شسته شود و اینکه میتوان از ماسکهای مخصوص موی کراتین شده استفاده کرد اگر موارد بالا برای مراقبت بعد از کراتین رعایت شود موهایی سالم وشاداب خواهید داشت.

  آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو
  امروزه آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو یکی از مواردی است که ضروری به نظر می‌رسد. کراتینه مو یکی از روش‌هایی است که امروزه بسیار رایج شده است. این روش برای صاف کردن و احیا کردن موهای آسیب دیده به کار می‌رود. کراتین، پروتئینی طبیعی است که در بدن جانداران است. این پروتئین در طبیعت به وفور یافت می‌شود. کراتین با نفوذ کردن در ساقه مو، سبب احیا شدن و رفع خشکی موها شده و ساختار کوتیکول مو را ترمیم می‌کند. شاید یکی از دلایلی که سبب می‌شود رنگ موهای شما سریع پاک شود، آسیبی است که به ساقه مو وارد شده است. در این مورد، استفاده از ماسک‌های مو می‌تواند مشکلات مو را حل کند. کراتینه کردن مو هم می‌تواند این مشکل را رفع کند. برای حل این معضل آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو را مطالعه کرده و کراتینه مو را امتحان کنید و نتیجه بگیرید.

  خرید مواد کراتینه مو
  برندهای مختلف و زیادی از کراتینه مو در بازار موجود است. اگر به دنبال این هستید که بهترین مارک کراتینه مو را بخرید باید در بازار جستجو کنید و بپرسید تا آن را به شما معرفی کنند. بهتر است مارکی را که خرید می‌کنید به میزان فرمالدئید موجود در آن توجه کنید. بهتر است نسبت این ماده در کراتینه‌ مویی که می‌خرید زیاد نباشد. زیاد بودن این ماده در کراتینه مو سبب آسیب زدن به دستگاه تنفسی خواهد شد. برای خرید مواد کراتینه مو دو گزینه وجود دارند که برای موهای شما عالی هستند. پس هنگام خرید مواد کراتینه مو، بهتر است این دو برند را انتخاب کنید. یکی Keratin Shot  است که شرکت Salerm Cosmetics آن را تولید کرده است و دیگری Keratin Complex است که شرکت Peter Coppola  تولید کننده آن است. این دو محصول هر دو برندهایی هستند که آزمایش شده و رضایت خاطر افراد بخصوص خانم‌ها را در این زمینه فراهم کرده‌اند.

  کراتینه کردن مو چه فوایدی دارد؟
  کراتینه کردن مو به شرط اینکه با دقت و حوصله فراوان انجام شود، می‌تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد. آموزش گام به گام کراتینه کردن مو می‌تواند فواید آن را به صورت تجربی به شما نشان دهد. کراتینه مو سبب می‌شود آسیب‌های وارد شده به موی شما از بین رفته و موهای شما از حالت خشکی خارج شود. اگر موهای شما وز باشند، کراتینه کردن مو سبب می‌شود که از حالت وزی خارج شوند. کراتینه کردن مو سبب می‌شود که موها احیا و ترمیم شده و کوتیکول‌های مو مجددا زنده شوند. اگر موی شما مجعد باشد کراتینه کردن آن سبب می‌شود که صاف شده و از آن حالت خارج شود. وقتی موی شما صاف و لخت شود زیبایی بیشتری داشته و رضایت خاطر شما را بیشتر فراهم می‌کند. روش کراتینه مو بسیار با دقت و با حوصله باید انجام گیرد تا فواید این ماده حیاتی و شفا بخش به خوبی بر روی موهایتان ظاهر شود.

  کراتینه کردن مو، یک کار تخصصی است و از عهده یک نفر برنمی‌آید. بهتر است برای انجام این کار، از یک دوست یا همکار کمک بگیریم. برای آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو باید مرحله به مرحله پیش بروید. پیش از کراتینه کردن مو، مواردی وجود دارد که بهتر است آنها را به ترتیب، یاد بگیرید. قبل از کراتینه کردن مو باید هر گونه کاری که با موهای خود دارید انجام دهید. یعنی مثلا اگر قصد دارید موهای خود را رنگ کنید بهتر است از ۱۰روز قبل این کار را انجام دهید. بعد از آن اگر موهای خود را کراتینه کردید، تا ۱۰ روز بعد موهای خود را رنگ و یا دکلره نکنید.

  بعد از اینکه موهای خود را کراتینه کردید، بهتر است تا مدتی از شامپوهای کراتینه برای شست و شوی سر استفاده کنید و در حمام از ماسک‌های مخصوص کراتینه استفاده کنید. مطمئن شوید که مواد شیمیایی شما را اذیت نخواهند کرد و حساسیتی به این مواد ندارید. برای خود و اطرافیانتان از ماسک‌های دارای فیلتر استفاده کنید. سعی کنید کراتینه موهای خود را در محیطی باز انجام دهید که هوا در آن به راحتی گردش کند. اگر مو یا پوست سرتان آسیب دید به دکتر یا آرایشگری ماهر مراجعه کنید.

  کراتینه کردن مو برای آقایان
  کراتینه مو هم در بین آقایان طرفدار دارد و هم در بین خانم‌ها. کراتینه موی آقایان برای مردانی به کار می‌رود که موهای آنها مجعد است و قصد صاف کردن آن را دارند. کراتینه موی آقایان بهتر است در آرایشگاه و توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود. اما خانم‌ها می‌توانند کراتینه کردن موی خود را هم در خانه و هم در آرایشگاه انجام دهند. کراتینه کردن مو برای آقایان با سه ماده قابل انجام است. در هنگام خرید کراتینه مو باید هر سه ماده را از فروشنده بخواهید. یکی از مواد مورد استفاده، شامپوی قبل از کراتینه کردن مو است. این شامپو یک ماده قلیایی است که کولتیکول‌های مو را باز می‌کند. ماده دیگر، مواد اصلی کراتین است و ماده سوم که آن را نیاز داریم شامپویی است که بعد از کراتینه کردن مو استفاده می‌شود. این ماده حالتی اسیدی دارد و سبب بسته شدن کولیتیکول‌های مو می‌شود. آقایان بهتر است کراتینه کردن موی خود را به آرایشگر ماهر بسپارند تا نتیجه بهتری از کار خود بگیرند.

  انواع کراتینه مو
  کراتینه کردن مو به دو حالت امکان‌پذیر است. نوع اول موهایی است که به دلیل دکلره یا استفاده از مواد شیمیایی آسیب دیده‌اند را احیا می‌کند. این نوع از کراتینه، شباهت زیادی به ویتامینه کردن مو دارد و اثرات ترمیمی آن بر روی موها قابل مشاهده است. نوع دوم کراتینه مو، علاوه بر رفع آسیب، سبب درخشندگی مو نیز می‌شود. این نوع کراتینه را رد اصطلاح، برزیلی هم می‌گویند. تفاوت این دو نوع از کراتینه در محلولی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :