نکته های ناگفته ی آرایشگرها برای رنگساژ کردن مو

توضیحات:

 • به نام خدا

  1- رنگساژ کردن مو برای گرفتن زردی مو 
  اگر موهای شما مستعد زرد شدن است و بعد از مدتی، به زردی می زند، برای از بین بردن زردی نامناسب مو، باید از رنگهای خاکستری که پایه آبی دارند استفاده کنید. رنگهای سرد مانند خاکستری، دودی و زیتونی، پایه آبی دارند و میتوانند زردی مو را بگیرند. و رنگ موها را متعادل کنند.

  اگر زردی مو خیلی زیاد است و آن را دوست ندارید، از مقداری رنگ بنفش استفاده کنید. رنگ بنفش، به مقدار زیادی پایه آبی دارد و زردی مو را کامل میگیرد.


  2- رنگساژ کردن مو های دکلره شده
  اگر موهای شما دکلره است، از اکسیدان 3 یا 6 درصد استفاده کنید. در مورد موهای دکلره شده دقت کنید حتما از رنگهای متناسب با پایه دکلره تان استفاده کنید. برای موهای دکلره شده، رنگساژ حداکثر 5 الی 15 دقیقه بر روی موهایتان بماند. بیشتر از آن نیازی نیست.


  3- مراقبت بعد از رنگساژ  برای ماندگاری بیشتر
  بعد از این کار حتما و حتما از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده و ماسک موی مخصوص رنگساژ استفاده کنید. این نکته در ماندگاری رنگساژ بسیار مهم است.

  4- رنگ های فانتزی
  اگر دوست دارید رنگهای فانتزی مو را تجربه کنید، باید در رنگساژ به جای رنگ، از واریاسیون استفاده کنید. رنگساژ با واریاسیون، رنگ بسیار زیبایی به موها میدهد. اما یادتان باشد عمر رنگهای فانتزی کوتاه است و انتظار ماندگاری از آنها نداشته باشید.


  5- مدت زمان رنگساژ
  هرچه مدت زمان ماندگاری رنگساژ کردن مو بر روی مو بیشتر باشد، رنگ موها تیره تر خواهد شد. رنگساژ حداقل 5دقیقه و حداکثر 25 دقیقه بر روی مو می ماند.

  6- مقدار مصرف رنگ در رنگساژ
  مقدار مصرف بستگی به حجم و طول موهایتان دارد. اما هر مقداری که در رنگ کردن مو رنگ مو استفاده میکنید، یک چهارم آن را باید در رنگساژ کردن استفاده کنید.

  7- خوش رنگ شدن رنگساژ
  اگر میخواهید رنگ موهایتان بعد از رنگساژ خوش رنگ شود و به زردی یا قرمز بدرنگ نزند، به اندازه یک عدس از رنگ مشکی استفاده کنید. رنگ مشکی، قرمزی و زردی موها را میگیرد و موها را خوشرنگ میکند.


  8- رنگساژ زیتونی، طلایی و دودی
  اگر میخواهید رنگ موهایتان به زیتونی و طلایی و دودی برسد، از واریاسیون هم استفاده کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :