آمبره و سامبره چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  آمبره تکنیکی از رنگ آمیزی مو است که ریشه موهایتان تیره تر بوده و هرچه به ساقه می رسیم رنگ موهایتان به سمت روشنی برود. برای داشتن یک آمبره زیبا باید بخش پایینی موهای خود را دکلره کنید. بعد از دکلره کردن موها قسمت پایینی موها متمایل به رنگ نارنجی است و اگر این رنگ را دوست ندارید می توانید همان قسمت های انتهایی مو را که دکلره کردید رنگ کنید. برای آموزش کامل تکنیک آمبره با ما همراه باشید.

  ** البته اگر نمی خواهید اختلاف رنگ قسمت انتهایی موهایتان با قسمت بالا خیلی زیاد باشد می توانید از دکلره استفاده نکنید و فقط رنگ مویی که نهایتا 3 درجه از موهایتان روشن تر است را روی قسمت انتهای موهایتان بگذارید. برای این کار همه مراحل زیر به جز قسمت دکلره کردن را انجام دهید.
  2 نوع آمبره وجود دارد که نوع اصلی آن، از رنگ تیره به روشن تغییر می کند و نوع معکوس آن، از رنگ روشن به تیره تغییر می کند. ضمن اینکه باید تصمیم بگیرید موهایتان از کجا شروع به تغییر رنگ کند. اما راه ساده این است که برای موهای بلند، این کار را از قسمت هایی از مو که در کنار خط فک هستند، شروع کنید و برای موهای کوتاه از نیمه مو.

  روش انجام آمبره

  1- رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما باید رنگی را انتخاب کنید که از رنگ موی طبیعی خودتان بیشتر از دو درجه روشن تر نباشد .

  2- تصمیم بگیرید که میخواهید آمبره موهایتان کجا تمام شود. به همان اندازه انتخاب رنگ، مهم است که انتخاب کنید کجا رنگ مو و رنگ طبیعی موهایتان بهم برسند.

  بطور کلی از نوک موها تا جایی زیر خط چانه محل مناسبی برای دو رنگ آمبره موهایتان است. یا بطور واضح تر آمبره نباید از خط چانه بالاتر برسد.

  3- موهایتان را خوب شانه بزنید. دقت کنید که هیچ گره ای در بافت موهایتان نباشد. این مرحله باعث میشود که دکلره کردن راحتتر شود و همینطور به شما کمک میکند که موها بطور یکنواخت رنگ بگیرند.

  4- دکلره کردن مو

  در رنگ مو آمبره، دکلره کردن موها یکی از اصلی ترین مراحل است. موها را به این دلیل دکلره می کنند که رنگ قبلی از بین برود. مراقب باشید که موهایتان خیلی دکلره نشود.

  آسان ترین و ارزان ترین روش خانگی دکلره این است که به مقدار مساوی از اکسیدان شماره ۲ و پودر دکلره استفاده کنید. ۶۰ میلی لیتر بصورت مساوی از پودر دکلره و اکسیدان شماره ۲ را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر کرمی شکل یکدست شود.

  موهایتان را قسمت کنید. فرق وسط باز کنید و هر بخش آن را به دو قسمت تقسیم کنید.

  اگر حجم موها زیاد هستند و یا اینکه مهارت کافی برای رنگ و دکلره ندارید، موها را با کش های پلاستیکی مانند تصویر زیر تقسیم بندی کنید. این کار را با تقسیم کننده و کلیپس فلزی انجام ندهید، زیرا ممکن است با یکدیگر واکنش دهند.

  حالا یک بخش از موها را باز کنید و از جایی که تعیین کرده بودید که تغییر رنگ شروع شود، مایع دکلره را به آن بزنید. این کار را با یک اپیکاتور رنگ یا شانه رنگساژ انجام دهید. در این مرحله باید خیلی دقت کنید تا موها به درستی دکلره شوند.

  دقت کنید که در موها یک خط افقی ایجاد نکنید. تغییر رنگ باید تدریجی باشد
  اجازه دهید دکلره رنگ باز کند. به میزانی که میخواهید موهایتان رنگ باز کند و روشن شود زمان نیاز دارید چیزی بین ۱۰-۴۵ دقیقه. برای چک کردن موها بخشی از دکلره را از چند تار مو بعد از ۱۰-۲۰ دقیقه بردارید و میزان روشنی مو را ببینید. اگر میزان روشنی را دوست داشتید موها را بشویید. اگر روشن تر می خواهید بگذارید بماند و هر ۵-۱۰ دقیقه یکبار میزان روشنی را چک کنید.

  برای یک تغییر رنگ جزيی دکلره را فقط برای ۱۰-۲۰ دقیقه بگذارید.
  – برای تغییرات چشمگیر تر در رنگ دکلره را برای ۴۰-۴۵ دقیقه بگذارید. که این زمان از بوجود آمدن ته مایه رنگ نارنجی یا کاهی زرد جلوگیری میکند
  بعد از این مدت، موها را با آب گرم بشویید، این کار را با یک شامپوی بدون سولفات انجام دهید و کاملا مطمئن شوید که تمام دکلره شسته می شود زیرا ممکن است باعث روشن تر شدن موها شود. در این مرحله از نرم کننده استفاده نکنید. سپس موها را کاملا خشک کنید. موها باید خشک خشک باشند تا فرایند بعدی را شروع کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :