رنگ موی مشکی خانگی

توضیحات:

 • به نام خدا

  مواد اولیه :

  8 ق.غ. پوست سبز گردو 2 ل. الکل سفید

  چند قطره اسانس به دلخواه

  طرز تهیه و مصرف :

  پوست گردو را پودر کرده داخل الکل بریزید 12 روز صبر کنید آن را صاف نمائید اسانس را در محلول وارد نموده در ظرفی بریزید.موها را خوب بشوئید و کاملاً خشک کنید سپس محلول را با برس رنگ به طور یکنواخت به موها بمالید این عمل را 2 بار تکرار کنید تا موهای کاملاً مشکی خود را در آینه مشاهده نمائید با مصرف این رنگ مو تا مدتی موهایتان تیره خواهد ماند.

  مشکی پرکلاغی با روناس

  اگر تمایل دارید موهای‌تان را به رنگ مشکی تیره یا به‌اصطلاح پرکلاغی در آورید، توصیه می‌کنیم از محلول گیاه دارویی روناس استفاده کنید. این محلول می‌تواند در مدت زمان کوتاهی رنگی تیره و مشکی به تار موی شما ببخشد. برای تهیه این محلول کافی است 4 قاشق غذاخوری روناس را در 3 لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. این محلول را پس از سرد شدن روی موهای‌تان ماساژ دهید. پیش از این مردم بسیاری در شرق آسیا و شمال آفریقا از این گیاه برای رنگ آمیزی پارچه استفاده می‌کردند.

  کار کردن روی موی مشکی سخت است. پودر گردوی سیاه ، رنگ بسیار تیره‌ای، نزدیک به سیاه، به موهای شما می‌بخشد. گیاه نیل ، رنگ سیاه مایل به آبی، ایجاد می‌نماید، اما در بعضی منابع ذکر شده است که از نیل باید بعد یا همراه با حنا، استفاده کرد.

  نکاتی که باید رعایت کنید

  ازآنجاکه با تمام گیاهان می‌توان چای غلیظی درست کرد و آن را روی سر ریخت، رعایت چند مورد می‌تواند کمک کند که از آن‌ها رنگ‌هایی با ماندگاری زیاد، درست کنیم. و کسانی که موهای تیره‌ای دارند که مقداری از آن‌ها سفید شده، خوب می‌دانند که این مطلب چقدر مهم است! این روش اولیه است:

  1. ماده گیاهی مورد نظر را خرد یا له کنید. (برای این‌که پیشنهاد‌های من را برای رنگ موهای خود بدانید، باقی مقاله را مطالعه نمایید.) می‌توانید برای اغلب رنگ‌ها از گیاهان تازه یا خشک، استفاده نمایید، اگرچه کسب برخی جزئیات از طریق استفاده از گیاهان خاصی، حاصل می‌شود. هر چه مواد ریزتر باشند، می‌توانند سطح وسیع‌تری از موها را بپوشانند. بنابراین، رنگ قوی‌تر و تیره‌تری ایجاد می‌کند.

  2. گیاهان ترکیب‌شده را در مقداری آب داغ بریزید و یک خمیر درست کنید. آب را کم‌کم اضافه کنید تا خمیر یکدستی با غلظت خمیردندان، به دست بیاید. آب داغ، رنگ‌دانه‌های گیاه را باز می‌کند و رنگ بیش‌تری آزاد می‌شود.

  3. برای رنگ‌هایی که باید آن‌ها را دَم کرد، از میزان بیش‌تری گیاه استفاده کنید. 2/1 فنجان گیاه با 2 فنجان آب. از آب داغ استفاده نمایید و گیاه را تا جایی در آن خیس کنید که سرد شود. تفاله گیاه را بیرون بیاورید (چای را صاف کنید) و مایع را در بطری سر باریکی که عموماً برای رنگ مورداستفاده قرار می‌گیرد، بریزید، تا استفاده از آن آسان‌تر شود.

  4. اگر از دَم کرده استفاده می‌نمایید، آن را کم‌کم روی کف سر و موها بریزید تا مایع تمام شود. موها را بچلانید و در بالای سرتان محکم کنید و سپس آن‌ها را با یک حوله کهنه یا کلاه پلاستیکی حمام، بپوشانید. اگر از خمیر استفاده می‌نمایید، آن را روی ریشه‌ها و ساقه‌ها بمالید و با حوله کهنه یا کلاه حمام، بپوشانید.

  5. در مورد هر دو گروه، به مدت نیم ساعت یا بیش‌تر صبر کنید، و بعد بشویید. پیشنهاد می‌کنم موها را داخل وان حمام یا زیردوشی بشویید، چون تا دلتان بخواهد کثیف کاری می‌کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :