آموزش رنگ کردن موها با حنا ، قهوه ،چای و آملا

توضیحات:

 • به نام خدا

  این گیاه خاصیت قابض، ضدباکتری و ضدقارچ دارد که به خوبی پوست سر را تمیز کرده و عمیقا پاکسازی می کند. همچنین سبب پیشگیری از شوره و خارش پوست سر می شود.

  حنا باعث کاهش ریزش مو و بهبود رشد و درخشندگی موها و تقویت ریشه موها می شود. این ماده همانند یک مرطوب کننده برای پوست سر عمل می کند. زنانی که بعد از رنگ مو با خشکی ، سوزش و خارش پوست مواجه می شوند، بهتر است برای یکبار هم که شده از حنا برای رنگ کردن موهای خود بهره ببرند.

  به خاطر داشته باشید که حنا باعث قرمز شدن موها می شود اگر دوست ندارید موهایتان رنگ بگیرد یا قرمز شود باید به جای آب از ترکیبات طبیعی دیگری استفاده کنید.

   

  :روش تهیه ماسک حنا و چای سیاه
  آماده سازی ماسک حنا برای موها به آسانی آماده سازی یک فنجان چای است. اضافه کردن چای سیاه به حنا باعث تیره تر شدن رنگ موهای مشکی می شود. اگر تمایل دارید که از رنگ طبیعی حنا استفاده کنید به جای چای سیاه از آب استفاده کنید.

  چند قاشق پودر حنا بسته به حجم موهایتان را در کاسه بریزید. برای موهای کوتاه ۵۰ الی ۱۰۰ گرم، برای موهای متوسط ۱۰۰ گرم و برای موهای بلند ۲۰۰ گرم حنا نیاز داریم.

  مقداری چای سیاه را دم کنید و بگذارید تا آب آن نصف شود.

  چند قاشق چای را به پودر حنا اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا جایی که غلظت آن مانند ماست شود.

  روی ظرف را با نایلون بپوشانید و به مدت ۶ تا ۸ ساعت به مخلوط استراحت دهید.

  حنای آماده شده را روی موها و خصوصا پوست سرتان بگذارید.

  موهایی که حنا زده‌اید را چند بار بپیچانید و با گیره ببندید بالای سرتان ببندید تا ادامه کار راحت‌تر بشود و بتوانید به‌تمامی موهای خود حنا بزنید .

  روی سرتان کلاه بگذارید.

  حنا به ۲ تا ۴ ساعت زمان نیاز دارد . هرچقدر که بیشتر حنا روی مو بماند ؛ عمیق‌تر و تأثیر آن بیشتر می‌شود . حواستان باشد حنا را گرم نگه‌دارید. تا ۶ ساعت می‌توانید حنا را روی مو بگذارید بماند تا بیشترین تأثیر را بگذارد .

  بعد از زمان گفته‌شده دستکش‌های خود را بپوشید و نایلون را بردارید . زیر دوش حمام حنا را آبکشی نموده و نرم‌کننده به موی خود بزنید تا حنا شل بشود . تا زمانی که تمام حنا از مو جدا بشود به آبکشی ادامه دهید .

  :رنگ کردن مو با حنا و قهوه
  لیمو ترش : ۲ عدد
  حنا : ۱ قاشق غذاخوری
  پودر قهوه : ۱ قاشق غذاخوری
  زرده تخم مرغ : ۱ عدد
  آب جوش : ۱ لیوان
  ابتدا آب ۲ عدد لیمو ترش را به خوبی بگیرید سپس در ظرفی مناسب آب لیمو ترش را با حنا و پودر قهوه و آب جوش به خوبی مخلوط کنید و ظرف را روی حرارت گاز با شعله ملایم قرار دهید تا مخلوط این مواد بجوشند و حالت خمیری شکل به خود بگیرند سپس ظرف حاوی مواد را از روی حرارت گاز بردارید و بعد از گذشت ۳۰ دقیقه زرده تخم مرغ را به مخلوط مواد اضافه کنید و همه مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید.
  قبل از مالیدن مواد به موهایتان باید موهای خود را با ۱ قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم به خوبی ماساژ دهید و سپس مواد را روی موهای خود بمالید و بعد از یک و نیم ساعت مکث موهایتان را به کمک آب ولرم بشویید. این رنگ موی طبیعی با حنا و قهوه یکی از محبوب ترین رنگ موهای قهوه ای تیره در میان بانوان به شمار می رود.

  :پنهان کردن موهای سفید با حنا و آملا (amla)
  برای پنهان کردن موی سفید به شیوه سالم، حنا بهترین انتخاب است. در ابتدا آب را بجوشانید و دو قاشق غذاخوری آملای خشک و یک قاشق چای‌خوری چای سیاه و دو میخک اضافه کنید. این آب را صاف کنید و برای غلیظ شدن خمیر، حنا را به آن بیفزایید. یک شب یا حداقل دو ساعت صبر کنید سپس حنا را به مو بزنید.

  اگر قبلا از حنا بر روی موهای خود استفاده نکرده اید، آن را روی قسمتی از موهای خود تست کنید تا مطمئن شوید حساسیت ندارید.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :