رنگ موی ایرانی بهتر است یا خارجی؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  عملیات رنگ کردن موها به چه صورت است؟
  موها از دانه های رنگی به نام پیگمنت تشکیل شده اند. پیگمنت ها از سه رنگ قرمز، زرد و آبی تشکیل شده است که در تمام رنگ های موها وجود دارد ولی با درصدهای مختلف. به عنوان مثال اگر درصد پیگمنت های آبی بیشتر باشد موها مشکی دیده می شوند و یا اگر درصد پیگمنت های قرمز بیشتر باشد موها خرمایی به نظر می آیند.

  عملیات رنگ کردن موها به این صورت است که رنگدانه های موجود در رنگ مو از کوتیکول مو عبور می کند و به داخل مو نفوذ می کند و با رنگدانه های طبیعی یا پیگمنت های مو ترکیب می شوند. در اثر این ترکیب شیمیایی، این رنگدانه ها داخل مو حبس می شوند و به همین دلیل است که تا مدت زمان زیادی رنگ روی موها باقی می مانند.

  بنابراین رنگدانه های طبیعی موهای خودمان تاثیر زیادی در نتیجه نهایی رنگ مو دارد.

  رنگ موی ایرانی بخریم یا خارجی؟
  تحقیقات نشان می‌دهند که رنگ پایه موی خانم‌های ایرانی با خانم‌های اروپایی و غربی بسیار متفاوت است، موهای خانم های ایرانی ضخیم تر است و موهای اروپایی ها نازک تر و لطیف تر است. اما تفاوت اصلی در رنگدانه ها و مقدار قرمزی رنگ پایه مو است. خانم‌های ایرانی در رنگ پایه موی خود قرمزی بیشتر دارند، حتی خانم‌هایی که رنگ موی روشنی دارند پایه‌ی قرمزی را با درصد بسیار کم دارند. این تفاوت سبب می‌شود که در تغییر رنگ مو و گرفتن قرمزی موها دچار مشکل شوند.

  بنابراین چون رنگ موهای خارجی بیشتر بر اساس بیس موهای خودشان ساخته می شود شاید گاهی ما را به آن نتیجه ی مطلوب نرساند. اما این بدان معنا نیست که تمام رنگ موهای خارجی این مشکل را دارند زیرا بعضی از شرکت های رنگ مو که فروش گسترده و جهانی دارند روی مبحث نژاد و جنس پوست و مو مناطق مختلف کار کرده اند تا بتوانند رضایت تمام مشتریان خود را به دست آورند. با توجه به پیچیدگی ساختار شیمیایی مواد سازنده رنگ مو، در نظر گرفتن سلامت و کیفیت این محصولات بسیار مهم است.

  چیزی که بر اساس تجربیات بدست آمده جدای از مهارت ترکیب رنگ مو برای رسیدن به رنگ مطلوب نوع و کیفیت رنگ مو بسیار  مهم است.

  “خانم های ایرانی شاید بهتر باشد رنگ موی ایرانی اما با کیفیت خوب و عالی استفاده کنند، که اگر یک مارک رنگ مو ایرانی  ویژگیهای یک رنگ موخوب را داشته باشد از نظر قیمت نیز برای همه مقرون به صرفه تر خواهد بود.”

  رنگ موهای اسپانیایی و ایتالیایی که با نامهای ایرانی نیز بسته بندی و تولید می شوند هم به دلیل نزدیک بودن نژاد و رنگ مو هایشان  به ما برای موهای ایرانی مناسب هستتند


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :