رنگ کردن مو با قهوه

توضیحات:

 • به نام خدا

  1. یک تا دو فنجان قهوه ارگانیک و طبیعی دم کنید، دقت کنید که قهوه باید طبیعی و ارگانیک باشد تا مواد افزودنی و شیمیایی داخل آن وجود نداشته باشد. این مواد افزودنی ممکن است خاصیت آن را تغییر دهند و نتیجه چیزی که می‌خواهید، نباشد.

  قهوه را به روش معمولی که بلد هستید دم کنید، ولی از روش فوری برای دم گذاشتن آن استفاده نکنید تا خواص و رنگ آن کاملا مورد استفاده قرار گیرد. سپس بگذارید قهوه کاملا خنک یا ولرم شود.

  2. حالا این دو فنجان قهوه دم شده را با دو قاشق غذاخوری کاندیشنر یا نرم کننده مو مخلوط کنید و به آن‌ها یک قاشق غذاخوری پودر قهوه ارگانیک هم اضافه کنید. اگر موهایتان بلند است، تمام این نسبت‌ها را دو برابر کنید.

  مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید.

  3. این مخلوط را در حمام به روی موهایتان بمالید . این کار از ریختن قهوه روی لباس‌هایتان جلوگیری می‌کند. جلوی یک آینه بایستید و بعد از اینکه موها را به قهوه آغشته کردید، تمام موها را شانه کنید تا جایی از موها بدون قهوه نماند. این مخلوط باید یک ساعت روی موها بماند تا کمی خشک شود.

  4. بعد از یک ساعت، موهایتان را با آب بشویید ولی آن را شامپو نکنید. کاملا موها را آبکشی کنید تا از قهوه پاک شود. برای نتیجه‌گیری بهتر، این فرایند را در روزهای بعدی هم، یک تا دوبار تکرار کنید.

  روش دوم برای رنگ کردن موها با قهوه

  1. ابتدا موهای خود را کاملا با آب و شامپو بشویید تا از روغن و آلودگی پاک شود.

  2. مانند روش قبل قهوه را دم بگذارید و آن را در ظرفی بریزید تا خنک شود. در این روش دیگر نیازی به ریختن نرم کننده در قهوه نیست، اما باید میزان دفعات استفاده از قهوه را بیشتر کنید. قهوه را در یک ظرف اسپری بریزید و هر بار که به حمام می‌روید، قبل از هر کاری موها را به قهوه آغشته کنید تا رنگ بگیرد.


 • تهیه و تنظیم توسط آموزشگاه آفریده
  تماس : 09337056033
  انتشار مطلب در :